pojęcie wynagrodzenia

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pojęcie wynagrodzenia. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pojęcie wynagrodzenia.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Uczelnia Rydzyka to fenomen. Jej absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy

  Uczelnia Rydzyka to fenomen. Jej absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy

  Jeszcze Polska nie zginęła! U nas są profesorowie, którzy nie kłamią, nie jacyś tam PZPR-owcy, którzy robili propagandę – przemawia rozpromieniony ojciec Tadeusz Rydzyk. Słucha go ok. 400 nowych studentów toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej, którzy od razu ożywają. Ci bardziej śmiali biją brawo, niektórzy wstają z krzeseł.

  czytaj więcej

 • Burza wokół TVP. Byli prezesi atakują Kurskiego

  Burza wokół TVP. Byli prezesi atakują Kurskiego

  Obecny prezes TVP wytoczył ciężkie działa przeciwko poprzednim władzom telewizji. Poprzednicy atakują Jacka Kurskiego po jego wywiadzie dla DGP i zarzucają mu kłamstwo.

  czytaj więcej

 • Wrona: prokuratura to niestety instytucja, którą łatwo spacyfikować

  Wrona: prokuratura to niestety instytucja, którą łatwo spacyfikować

  Nie będę przewidywał wyników wyborczych. Ale sądzę, że gdy wahadło odchyli się w drugą stronę, tych, których obecnie niespodziewanie awansowano, może spotkać podobny los. Ja nie jestem zwolennikiem takiego zarządzania kadrami, ale można się tego spodziewać. Z Arturem Wroną rozmawia Ewa Ivanova.

  czytaj więcej

 • Specjaliści i menedżerowie zarabiają krocie. Oto najnowszy raport płacowy [TABELE]

  Specjaliści i menedżerowie zarabiają krocie. Oto najnowszy raport płacowy [TABELE]

  Pracodawców czekają trudne lata. Rynek pracownika, który do niedawna był fenomenem tylko kilku branż, opanował praktycznie cały rynek pracy i odkrył swoje drugie dno. Według ekspertów Antal, front walki o talenty przeniósł się do wewnątrz firm. Utrzymanie pracowników stawia nowe wyzwania przed ich przełożonymi. Według Raportu Płacowego Antal, średnie wynagrodzenie miesięczne oferowane specjalistom i menedżerom w wzrosły prawie o 6 proc. do 10 223 PLN brutto.

  czytaj więcej

 • Oszczędzać czy inwestować? Zobacz, co się dziś bardziej opłaca [PORADNIK]

  Oszczędzać czy inwestować? Zobacz, co się dziś bardziej opłaca [PORADNIK]

  Lepiej oszczędzać, czy inwestować? Prawidłowa odpowiedź na tak zadane pytanie brzmi: „to zależy”. Aby na nie odpowiedzieć, musimy sobie wyjaśnić, czym jest inwestowanie, a czym oszczędzanie. O ich wadach i zaletach oraz różnicach między nimi opowiada Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.

  czytaj więcej

 • Nadchodzi rewolucja. Oto pięć scenariuszy przyszłego rynku pracy

  Nadchodzi rewolucja. Oto pięć scenariuszy przyszłego rynku pracy

  Jak może wyglądać praca przyszłości? Próbuje to pokazać raport, który przedstawia pięć - czasem wykluczających się – scenariuszy. Każdy z nich jest odpowiedzią na inny czynnik zmian: technologiczny, społeczny, ekonomiczny, polityczny i środowiskowy. – Dzieci urodzone po 2007 roku będą żyć średnio 104 lata, i więcej. Trudno wyobrazić sobie, że na emeryturę zaczną przechodzić w wieku 60 lat – mówiła Natalia Hatalska, autorka raportu, w czasie sopockiego EFNI. – Starzejące się społeczeństwo to pierwszy istotny czynnik zmian rynku pracy – społeczny.

  czytaj więcej

 • Co wiemy o planie podatkowym Szydło? Plusy dodatnie i ujemne nowej daniny

  Co wiemy o planie podatkowym Szydło? Plusy dodatnie i ujemne nowej daniny

  Najwcześniej po pierwszym listopada poznamy założenia podatku jednolitego. Na zapleczu rządu trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami. Ostatnio uchwalone ustawy o połączeniu baz danych ZUS i urzędów skarbowych mają ułatwić przygotowanie prognoz na temat skutków wprowadzenia planu Beaty Szydło. Jeśli do tego dojdzie, będziemy świadkami prawdziwej rewolucji. W jeden strumień zostaną scalone płacone do tej pory osobno składki na ubezpieczenia społeczne. Zebraliśmy dostępne na dziś informacje na temat tego, jak będzie wyglądał nowy system. W naszej analizie wskazujemy również na potencjalne pułapki, które mogą położyć reformę.

  czytaj więcej

 • Przedwyborcza niepewność w USA. Nieoczekiwane rozdanie polityczne?

  Przedwyborcza niepewność w USA. Nieoczekiwane rozdanie polityczne?

  Amerykanie nie mają pojęcia, kto może wygrać - sondaże wskazują płynną, jednocyfrową różnicę poparcia między kandydatami. A ponieważ równocześnie odbywają się wybory do obu izb Kongresu, 9 listopada Ameryka może mieć zupełnie nieoczekiwane rozdanie polityczne.

  czytaj więcej

 • Przełom dla polskiej przedsiębiorczości? Poznaliśmy założenia "Konstytucji biznesu"

  Przełom dla polskiej przedsiębiorczości? Poznaliśmy założenia "Konstytucji biznesu"

  „Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”; "działalność nierejestrowa" dla działalności na najmniejszą skalę; „ulga na start” dla początkujących przedsiębiorców; likwidacja numeru REGON; powołanie Rzecznika Przedsiębiorców - to niektóre rozwiązania "Konstytucji biznesu".

  czytaj więcej

 • Dlaczego na unijnym rynku tak trudno handlować usługami?

  Dlaczego na unijnym rynku tak trudno handlować usługami?

  Zasady wspólnego rynku Unii Europejskiej to swobodny przepływ towarów, kapitału i ludzi. W większości krajów „starej Unii” przejściowo nie otwarto rynku dla pracowników z krajów „nowej Unii”. Są też ograniczenia w inwestowaniu w ziemię. Najwięcej problemów jest z wolnością transferu usług.

  czytaj więcej

 • Podatki dorżną klasę średnią. Rządowi zabraknie pieniędzy [WYWIAD]

  Podatki dorżną klasę średnią. Rządowi zabraknie pieniędzy [WYWIAD]

  Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie. Z Cezarym Kaźmierczakiem, prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, rozmawia Mira Suchodolska.

  czytaj więcej

 • Prezydent Duda o Kaczyńskim: Ma jasną wizję obrazu polskiego państwa. Ja się z tą wizją zgadzam

  Prezydent Duda o Kaczyńskim: Ma jasną wizję obrazu polskiego państwa. Ja się z tą wizją zgadzam

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma bardzo jasną wizję tego, jak powinny być prowadzone sprawy państwowe i jaki powinien być obraz polskiego państwa - ocenił prezydent Andrzej Duda. Zapewnił też, że jest zadowolony z pracy premier Beaty Szydło i rządu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze