Rada Ministrów (zwana popularnie rządem) – konstytucyjny organ władzy wykonawczej w Polsce.
Rząd zwiększył kwotę wsparcia francuskiej gospodarki do 460 mld euro. To wydatek 6,9 tys. euro, przypadający na jednego mieszkańca kraju - analizuje w czwartek dziennik „Le Figaro”.
Przedstawiciele branży lotniczej w liście do premiera Mateusza Morawieckiego zaapelowali o zniesienie przepisu, który ogranicza liczbę udostępnionych miejsc w samolocie do 50 proc. Przekonują m.in. że przy obecnym stanie prawnym ceny biletów mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie.
Szybkie przywrócenie międzynarodowych połączeń lotniczych powinno stanowić kamień węgielny strategii ożywienia gospodarczego kraju i jego przyszłego rozwoju. Bez uruchomienia lotnisk, powrót do stabilizacji nie będzie możliwy, napisali przedstawiciele branży lotniczej (głównie działających w Polsce linii lotniczych i portów lotniczych oraz biur podróży) w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego.
Polacy od najbliższej soboty po powrocie do kraju nie muszą już odbywać obowiązkowej kwarantanny, podobnie jak obywatele Unii Europejskiej. Granice zewnętrzne jednak nadal będą zamknięte - wynika ze zmiany rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Związkowcy z Solidarności działającej w spółkach grupy energetycznej Tauron sprzeciwiają się zmianie na stanowisku jej prezesa. W środę rada nadzorcza Tauronu ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne, mające wyłonić zarząd spółki na kolejną kadencję. Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do 19 czerwca.
Polska zajęła w tym roku 23. miejsce wśród państw członkowskich Unii Europejskiej według indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI), podała Komisja Europejska. Rok temu Polska uplasowała się na 25. miejscu.
Ministerstwo Klimatu chce, aby ustawa offshore o wspieraniu morskiej energetyki wiatrowej została przyjęta do końca tego roku, poinformował szef resortu Michał Kurtyka.
Klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych wydanych z naruszeniem prawa stołecznych decyzji reprywatyzacyjnych. Chodzi m.in. o usprawnienie procedury przyznawania odszkodowań dla lokatorów.
Przygniatająca większość wyborców woli wybrać się do lokalu. Do wczoraj do godz. 15 zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju zadeklarowało mniej niż 39 tys. osób. Frekwencyjny rekord szykuje się za granicą.